Божиќен базар во ВИЕНА

Божиќен базар во ВИЕНА

ПРЕДНОВОГОДИШНА МАГИЈА

Божиќен базар во ВИЕНА

13.12.2019 – 15.12.2019  / 3 дена / 2 ноќевања

Од средината на ноември до Божиќ, најубавите градски плоштади во Виена се претвораат во волшебни Божиќни пазари. Аромата на Божиќните пекарски производи и ароматичните топли напитоци,...


Европско првенство во ракомет 2020 - Виена

Европско првенство во ракомет 2020 - Виена

Европско првенство во ракомет 2020Виена

1 ден (9 јануари) четврток
Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 16 часот, тргнување за Виена во 16.30 часот. Ноќно возење/ патување преку Р. Србија и Р. Унгарија со попатни паузи.

2 ден (10 јануари) петок


Носталгија травел | Еднаш со Нас, Секогаш со Нас

Авио билети

Осигурување

Рентакар

Услуги