БАНСКО - GREEN WOOD ****

БАНСКО - GREEN WOOD ****

Локација: Разлог, на 500 метри од голф игралиштето Пирин Голф, на 6 км од Банско
Капацитет: хотелот е изграден во 2008 год. и истиот е реновиран во 2011 год. Располага со

вкупно 67 модерно и стилски опремени двокреветни соби, студија и апартмани
Хотелски содржини: рецепција, сеф...


ХОТЕЛ МУРИТЕ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ МУРИТЕ 4* - БАНСКО

Хотел Мурите се наоѓа во областа на Разлог, на 8км од Банско, располага со 3 згради, од кој зградата Камелија и Орхидеа не се поврзани со топла врска.

Хотелот располага со СПА центар: базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес. Хотелот располага со детски клуб, ресторани,...


ХОТЕЛ RIVERSIDE 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ RIVERSIDE 4* - БАНСКО

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 31.10.2017
10% за резервација и уплата до 30.11.2017
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 09.12-21.12.2017 | 03.01-22.01.2018 | 26.02-31.03.2017
(не се комбинира со попуст за рана резервација)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база...


ХОТЕЛ РЕГНУМ 5* - БАНСКО

ХОТЕЛ РЕГНУМ 5* - БАНСКО

Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на...


ХОТЕЛ ГРИН ВУД 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ГРИН ВУД 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ГРИН ВУД 4* - БАНСКО

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб
Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот.
Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на...


ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ 4* - БАНСКО

 

Локација : 350 м од жичарницата
Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија .
Се состои од основен ресторан,...


ХОТЕЛ PERUN & PLATINUM CASINO 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ PERUN & PLATINUM CASINO 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ PERUN & PLATINUM CASINO 4* - БАНСКО

Локација : 350 м од жичарницата
По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости.
Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.
Во...


ХОТЕЛ PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5* - БАНСКО

ХОТЕЛ PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5* - БАНСКО

Premier Luxury Mountain Resort 5*


ХОТЕЛ ГРАНД РОЈАЛ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ГРАНД РОЈАЛ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ГРАНД РОЈАЛ 4* - БАНСКО

Локација : 300 м од жичарницата
Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски...


ХОТЕЛ САНРАЈС 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ САНРАЈС 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ САНРАЈС 4* - БАНСКО

Локација : 300 м од жичарницата
Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга.
Во склоп на хотелот има ски гардеробер,...


ХОТЕЛ MOUNTAIN PARADISE 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ MOUNTAIN PARADISE 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ MOUNTAIN PARADISE 4*- БАНСКО

Локација : 300 м од жичарницата
Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон.
Прекрасно уредената градина ќе...


ХОТЕЛ ВИХРЕН ПАЛАС 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ВИХРЕН ПАЛАС 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ВИХРЕН ПАЛАС 4* - БАНСКО

Локација : 80 м од жичарницата
Хотел во кој се комбинира природата со елегантен луксуз, комфорт и семеен дух.
Располага со ресторан со европска и средоземноморска храна, бугарска меана, лоби бар, пицерија, слаткарница, ноќен бар, СПА Центар,...


ХОТЕЛ СВ. ИВАН РИЛСКИ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ СВ. ИВАН РИЛСКИ 4* - БАНСКО

http://www.saintivanrilski.com/en/

Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на 800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети...


ХОТЕЛ ЛИОН 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ЛИОН 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ЛИОН 4* - БАНСКО

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 30.10.2017

БОНУСИ : 7=6 за период на пристигнување на 13.01.2018 и период на престој од 03.03-31.03.2018
(се комбинира со попуст за рана резервација)

Цените се за 2 лица за 1...


ХОТЕЛ КАП ХАУС 3* - БАНСКО

ХОТЕЛ КАП ХАУС 3* - БАНСКО

ХОТЕЛ КАП ХАУС 3* - БАНСКО

Локација : во центар, 300 м од жичарницата
Интимен хотел со одлична местоположба. Лоциран на главната улица во Банско, нуди можност за незаборавни моменти и уживање.
Во склоп на хотелот има ресторан, спа центар, интернет, паркинг.
СПА Центар :...


ХОТЕЛ МАРИА АНТОАНЕТА 3* - БАНСКО

ХОТЕЛ МАРИА АНТОАНЕТА 3* - БАНСКО

ХОТЕЛ МАРИА АНТОАНЕТА 3* - БАНСКО

Локација : 200 м од жичарницата
Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност...


ХОТЕЛ TRINITY 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ TRINITY 4* - БАНСКО

Локација: Се наоѓа на 900 метри од гондола.
Капацитет: 42 стандардни двокреветни соби, 8 делукс двокреветни соби, 4 делукс апартмани и 4 VIP апартмани.
Хотелски содржини: ресторант, a-la-cate, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, затворен паркинг со...


ХОТЕЛ GARDENIA  4* - БАНСКО

ХОТЕЛ GARDENIA 4* - БАНСКО

Локација: 100м од центарот на Банско, 900м од Гондолата 
Капацитет: 81 стандардна соба, 4 двокреветни лукс соби, 3 фамилијарни соби и 1 претседателски апартман. 
Хотелски содржини: 2 ресторани (A-La-carte и бугарски национален ресторан), внатрешен базен со посебен дел за деца,...


КОМПЛЕКС ПАНОРАМА 4 * - БАНСКО

КОМПЛЕКС ПАНОРАМА 4 * - БАНСКО

КОМПЛЕКС ПАНОРАМА 4 * – Банско

www.panoramaresort.bg

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

 
15% попуст за резервација и уплата до 15.11.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2018
БОНУСИ : 15 % попуст за повеќе од  7 ноќевања – важи за...


Zara Hotel & Spa 4* - БАНСКО

Zara Hotel & Spa 4* - БАНСКО

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на...


Astera 4* - БАНСКО

Astera 4* - БАНСКО


CASA KARINA 4* - БАНСКО

CASA KARINA 4* - БАНСКО


GRAND HOTEL  - БАНСКО

GRAND HOTEL - БАНСКО

Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 - 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 - 40 m²);
• 19 Studios (максимум сместување на 2+1...