ХОТЕЛ МУРИТЕ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ МУРИТЕ 4* - БАНСКО

Хотел Мурите се наоѓа во областа на Разлог, на 8км од Банско, располага со 3 згради, од кој зградата Камелија и Орхидеа не се поврзани со топла врска.

Хотелот располага со СПА центар: базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес. Хотелот располага со детски клуб, ресторани,...


ХОТЕЛ РЕГНУМ 5* - БАНСКО

ХОТЕЛ РЕГНУМ 5* - БАНСКО

Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на...


ХОТЕЛ МУРА 3* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ МУРА 3* - БОРОВЕЦ

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 20.11.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 01.12-18.12.2018 и 16.03-31.03.2019 (попустите НЕ се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН     01.12-24.12.2018     25.12-05.01.2019     06.01-31.03.2019
Вид на сместување                  
Двокреветна...


ХОТЕЛ BOROVETS HILLS 5* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ BOROVETS HILLS 5* - БОРОВЕЦ

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец
Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат одличен...


ХОТЕЛ ГРИН ВУД 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ГРИН ВУД 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ГРИН ВУД 4* - БАНСКО

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб
Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот.
Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на...


ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ПЕРУН ЛОЏ 4* - БАНСКО

 

Локација : 350 м од жичарницата
Прекрасен хотел кој се наоѓа во срцето на Банско. Одличен за фамилијарен престој, како и за ски релаксација со пријателите. Располага со едноспални апартмани и студија .
Се состои од основен ресторан,...


ХОТЕЛ PERUN & PLATINUM CASINO 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ PERUN & PLATINUM CASINO 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ PERUN & PLATINUM CASINO 4* - БАНСКО

Локација : 350 м од жичарницата
По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости.
Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.
Во...


ХОТЕЛ PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5* - БАНСКО

ХОТЕЛ PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5* - БАНСКО

Premier Luxury Mountain Resort 5*


ХОТЕЛ ГРАНД РОЈАЛ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ГРАНД РОЈАЛ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ ГРАНД РОЈАЛ 4* - БАНСКО

Локација : 300 м од жичарницата
Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски...


ХОТЕЛ САНРАЈС 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ САНРАЈС 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ САНРАЈС 4* - БАНСКО

Локација : 300 м од жичарницата
Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга.
Во склоп на хотелот има ски гардеробер,...


ХОТЕЛ MOUNTAIN PARADISE 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ MOUNTAIN PARADISE 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ MOUNTAIN PARADISE 4*- БАНСКО

Локација : 300 м од жичарницата
Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон.
Прекрасно уредената градина ќе...


ХОТЕЛ СВ. ИВАН РИЛСКИ 4* - БАНСКО

ХОТЕЛ СВ. ИВАН РИЛСКИ 4* - БАНСКО

http://www.saintivanrilski.com/en/

Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на 800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети...


ХОТЕЛ МАРИА АНТОАНЕТА 3* - БАНСКО

ХОТЕЛ МАРИА АНТОАНЕТА 3* - БАНСКО

ХОТЕЛ МАРИА АНТОАНЕТА 3* - БАНСКО

Локација : 200 м од жичарницата
Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност...


ХОТЕЛ ФЕСТА ВИНТЕР ПАЛАС 5* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ФЕСТА ВИНТЕР ПАЛАС 5* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ФЕСТА ВИНТЕР ПАЛАС 5* - БОРОВЕЦ

Локација : 150 м од ски лифт
Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке...


ХОТЕЛ ФЕСТА ЧАМКОРИЈА 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ФЕСТА ЧАМКОРИЈА 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ФЕСТА ЧАМКОРИЈА 4* - БОРОВЕЦ

Локација : 1200 м од ски лифт
Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во
планината. Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг, спа центар
СПА Центар : внатрешен базен, сауна,...


ХОТЕЛ ЈАНАКИЕВ 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ЈАНАКИЕВ 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ЈАНАКИЕВ 4* - БОРОВЕЦ

Локација : во близина на ски лифтовите
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има...


ХОТЕЛ ИГЛИКА ПАЛАС 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ИГЛИКА ПАЛАС 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ИГЛИКА ПАЛАС 4* - БОРОВЕЦ

Локација : во центарот на Боровец, 100 м од ски лифт
Се наоѓа во срцето на Боровец. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор.
Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар.
СПА Центар : внатрешен...


ХОТЕЛ САМОКОВ 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ САМОКОВ 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ САМОКОВ 4* - БОРОВЕЦ

Локација : во центарот на Боровец
Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. Нарасполагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2ресторани, барови, ноќен клуб,...


ХОТЕЛ РИЛА 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ РИЛА 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ РИЛА 4* - БОРОВЕЦ

Локација : во центарот на Боровец
Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен...


ХОТЕЛ ЈАСТРЕБЕЦ 5* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ЈАСТРЕБЕЦ 5* - БОРОВЕЦ

YASTREBETS  SPA 4 * – BOROVEC
   22.12-26.12.2018 27.12-05.01.2019 06.01-31.01.2019 01.02-03.03.2019 04.03-31.03.2019
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА          
1 возрасен                         188.00 €                          367.00 €                 148.00 €                       178.00 €                    124.00 €
ДВОКРЕВЕТНА СОБА...


ХОТЕЛ ICE ANGELS 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ICE ANGELS 4* - БОРОВЕЦ

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 20.11.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 05.01-08.02.2019 | 16.02-15.04.2019 (попустите се комбинираат)
Цените се за 2/4 лица на база ПОЛУПАНСИОН 30.12-05.01.2018 22.12-28.12.2018 05.01-08.02.2019 16.02-31.03.2019
Вид на...


ХОТЕЛ ЛИОН 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ЛИОН 4* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ ЛИОН 4* - БОРОВЕЦ

Локација : 1200 м од ски лифт
Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар и на своите гости им нуди услуги за незаборавен одмор. На располагање има ресторан, традиционална меана, лоби бар, конферентни сали, билијард, пинг понг, сеф на...


ВИЛА ЈАГОДА И МАЛИНА 3* - БОРОВЕЦ

ВИЛА ЈАГОДА И МАЛИНА 3* - БОРОВЕЦ

ВИЛА ЈАГОДА И МАЛИНА 3* - БОРОВЕЦ

Локација : 2 км од Боровец
Идеално место за одмор со пријателите и семејството. Во склоп на вилите има ресторан, маркет, паркинг, сеф на рецепција, сауна, терени за спортување. Организиран транспорт до Боровец.
Вили Јагода (40 фински вили) :...


ХОТЕЛ ОРФЕЈ 4* - ПАМПОРОВО

ХОТЕЛ ОРФЕЈ 4* - ПАМПОРОВО

ХОТЕЛ ОРФЕЈ 4* - ПАМПОРОВО

Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово 
Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон...


ХОТЕЛ ПЕРЕЛИК 4* - ПАМПОРОВО

ХОТЕЛ ПЕРЕЛИК 4* - ПАМПОРОВО

ХОТЕЛ ПЕРЕЛИК 4* - ПАМПОРОВО

www.perelikhotel.com

Локација : во центарот на Пампорово
Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8 еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар. На...


KAMELIA APART 4* - ПАМПОРОВО

KAMELIA APART 4* - ПАМПОРОВО

Комплексот Kamelia се наоѓа на надморска висина од 1650 метри, во близина на ски лифтот Студенец во Пампорово. Гостите можат  бесплатно да го користат затворениот базен и фитнес салата, додека користењето на спа центарот е со доплата. Бесплатниот кабловски интеррнет е...


ХОТЕЛ ORLOVETZ 5* - ПАМПОРОВО

ХОТЕЛ ORLOVETZ 5* - ПАМПОРОВО

ХОТЕЛ ORLOVETZ 5* - ПАМПОРОВО

Хотелот Орловец се наоѓа на 1600м надморска височина, во самиот центар на Ски Центарот Помпорово. Хотелот е целосно реновиран, сите соби и СПА центарот.

Хотелот располага со ресторан, лоби бар, пиано бар, спа, базен, џакузи, хидромасажа, масажа,...


КОМПЛЕКС ПАНОРАМА 4 * - БАНСКО

КОМПЛЕКС ПАНОРАМА 4 * - БАНСКО

КОМПЛЕКС ПАНОРАМА 4 * – Банско

www.panoramaresort.bg

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

 
15% попуст за резервација и уплата до 15.11.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2018
БОНУСИ : 15 % попуст за повеќе од  7 ноќевања – важи за...


Zara Hotel & Spa 4* - БАНСКО

Zara Hotel & Spa 4* - БАНСКО

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на...


Astera 4* - БАНСКО

Astera 4* - БАНСКО


CASA KARINA 4* - БАНСКО

CASA KARINA 4* - БАНСКО


MILMARI RESORT 3+* - КОПАОНИК

MILMARI RESORT 3+* - КОПАОНИК

Milmari Resort 3+*

Milmari Resort е нов комплекс кој се наоѓа во викенд населба на Копаоник. До центарот на местото може да се стаса со скибус (на 6km). Локацијата на хотелот нуди прекрасен поглед во правец на Црна Гора, Косово и делови од Србија.
Комплексот се состои од хотелска зграда...


KRALJEVI ČARDACI

KRALJEVI ČARDACI

Локација: Хотелот е сместен во Националниот парк Копаоник, во викенд населбата опкружен со природа.
Сместување: Современо опремени соби и апартмани кои имаат простор за седење, работна маса и бродски под,LCD ТВ со сателитски канали, бесплатен Wi-FI и прибор за припрема на...


GRAND HOTEL  - БАНСКО

GRAND HOTEL - БАНСКО

Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 - 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 - 40 m²);
• 19 Studios (максимум сместување на 2+1...


ХОТЕЛ МУРА 3* - БОРОВЕЦ

ХОТЕЛ МУРА 3* - БОРОВЕЦ

Локација : 50 м од ски лифтовите

Со својата локација претставува хотел одличен за млади и за семејства.На располагање на своите гости им нуди ресторан, лоби бар, интернет, сеф на рецепција, масажи.

www.borovetz-resort.com/hotel-mura-en.html

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за...


ВИЛА ЈАРАМ - КОПАОНИК

ВИЛА ЈАРАМ - КОПАОНИК

Објектот Вила Јарам се наоѓа на Копаоник.Оддалечен е 100 метри од жичарата Гвоздац и 200 метри од жичарата Леденица.

Располага со дневна соба, добро опремена кујна и сопствено купатило со када или туш.


ХОТЕЛ РОДОПСКИ ДОМ 4* - ПАМПОРОВО (ЧЕПЕЛАРЕ)

ХОТЕЛ РОДОПСКИ ДОМ 4* - ПАМПОРОВО (ЧЕПЕЛАРЕ)

Хотел РОДОПСКИ ДОМ 4* – Чепеларе, Пампорово 
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 30.11.2018 
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 03.01-31.01.2019/26.02-31.03.2019 (попустите не се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќевање  09.12-24.12.2018 25.12-28.12.2018