Калитеа - Vila Paradisos

Калитеа - Vila Paradisos

Вилата Paradisos се наоѓа во централниот дел на Калитеа, на околу 400 метри од најубавата песочна плажа на Касандра. Лоцирана е на само неколку минути од строгиот центар на градот, што само ја потврдува нејзината извонредна местоположба-издвоена од градската врева, а сепак на...


Јерисос - Vila Lena

Јерисос - Vila Lena

Вилата Lena се наоѓа во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос, оддалечена околу 300 метри од плажата. Апартманите се наоѓаат на високо приземје и на прв спрат од вилата. Сите имаат опремени кујни со електрични шпорети со рерни, телевизор и клима уред чие користење...


Неа Рода - Vila Mariana

Неа Рода - Vila Mariana

Нова понуда за сезоната Лето 2017- Вила Mariana лоцирана на неколку метри од морскиот брег во Неа Рода, на третиот крак Атос. Мала, симпатична вила со само три апартмани кои се издвојуваат по феноменалниот поглед кон раскошната морска бесконечност...тоа е се што Ви треба за...


Лептокарија - Vila Vasilis

Лептокарија - Vila Vasilis

Вила ВАСИЛИС – „А“ кат. - се наоѓа на 150 м. од прекрасната песочна плажа. Неодамна реновиран објект, сите студиа располагаат со две тераси (една на влезот, една од страна на спалната соба), кујните се одвоени од спалните соби. Секое студио е опремено со модерно опремена кујна,...


ХОТЕЛ РЕГИНА - RADHIME

ХОТЕЛ РЕГИНА - RADHIME

Хотел Регина се наоѓа на една од најубавите плажи во светот, по должината на јужниот брег на Албанија. Модерен објект кој ги има сите удобности кои се потребни да го направат Вашиот претстој едно пријатно и незаборавно искуство.

Хотелот се наоѓа во живописното село...


Парга - Studia Fiore

Парга - Studia Fiore

Парга е град чии корени се протегаат до античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот Полуостров на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм....


Афитос - Куќа

Афитос - Куќа "Tilemahos & Annetta"

Приземје + 1 кат + 2 кат
Капацитет: 6 соби од 12 во целиот објект
Оддалечност од море: 7-10 минути
Структура:
Единечни кревети, комплетно опремена кујна, тоалет, тераса кон море директен поглед
Забелешка: убав двор, голем двор со прекрасен поглед кон море, мини бар, рецепција,...


Неа Потидеа - Апартмани “Aqua Luxury Villas”

Неа Потидеа - Апартмани “Aqua Luxury Villas”

1 кат

Капацитет: 4 соби (на 1 кат), максимум 15 лица

Оддалеченост од море/ плажа: 80 метри

Структура: трикреветни и четворокреветни

Опис:

  • Трикреветна: еден француски и еден еднинечен кревет, тоалет, комплетно опремена кујна, тераса

  • Четирикреветна: двоен кревет/...


Полихроно - Хотел

Полихроно - Хотел "Jean Marie"

Приземје (високо) + 1 кат
Капацитет: 7 соби од 17 во целиот објект (5 на приземје + 2 на 1 кат),
Оддалеченост од море/ плажа: на шеталиште, прва линија на море
Структура: двокреветни и трокреветни
Опис:
Двокреветни: двоен кревет или два одвоени кревети, тоалет, тераса,фрижидер


Сарти - Бунгалови “Sarti Beach”

Сарти - Бунгалови “Sarti Beach”

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144...


Неос Мармарас - Апарт/хотел

Неос Мармарас - Апарт/хотел "Clio"

Приземје + 1 кат + 2 кат
Капацитет: 8 соби од 12 во целиот објект
Оддалечност од море: 7-10 минути
Структура:
Двокреветни стандардни студија со комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, ТВ, клима
Трокреветни стандардни студија со комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, ТВ,...


Сарти - Хотел “Sarti Beach”

Сарти - Хотел “Sarti Beach”

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144...


Закинтос - Куќa “Porto Davia” - Аргаси

Закинтос - Куќa “Porto Davia” - Аргаси

Островот на желките, бисерот на Јонското море. Веќе 8 години е дел од нашата понуда. Препознатлив по плажата “Navagio”, од која навистина застанува здивот. До неа се доаѓа само преку море, со брод. Но, таа е само една од многуте прекрасни плажи на целиот остров. До Закинтос се...


КРИОПИГИ PARADISE HOTEL ***

КРИОПИГИ PARADISE HOTEL ***

Криопиги се наоѓа на првиот крак од полуостровот Халкидики (Касандра), на околу 90 км оддалеченост од градот Солун. Ова туристичко место, со својата каркеристична местоположба, амфитеатрално се издига над морето врз зелените ридови, формирајќи простор за прекрасен...


ФУРКА HALKIDIKI ROYAL HOTEL ***

ФУРКА HALKIDIKI ROYAL HOTEL ***

Веројатно за најголемиот број од туристите на Халкидики кои се прошетале долж двете страни на првиот крак, градчето Furka претставува едно од највпечатливите места кои ја дефинираат туристичка понуда на Касандра, со поглед кон заливот Термаикос и Солун. Иако не така...


ГЕРАКИНИ HOTEL SITHONIA MARE ***

ГЕРАКИНИ HOTEL SITHONIA MARE ***

Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики.  На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината...


СТАВРОС АПАРТХОТЕЛ „ALEXANDER INN”

СТАВРОС АПАРТХОТЕЛ „ALEXANDER INN”

Нова понуда за сезоната Лето 2017-Апартхотел „Alexander Inn“, лоциран на само 50 метри од плажата во Ставрос. Во состав на хотелот има пица-ресторан  и кафе бар, а во дворот на хотелот има преубав базен опкружен со лежалки и чадори кој им е на располагање на гостите. Во прекрасниот...


ПСАКУДИА СИТОНИЈА PHILOXENIA BUNGALOWS ***

ПСАКУДИА СИТОНИЈА PHILOXENIA BUNGALOWS ***

Положба: Псакудиа
Сместување: 155 соби (147 соби и 8 апартмани)опремени се со бања,фен, клима уред, сателитска ТВ, фрижидер..
Услуга: Полупансион(ноќевање со појадок и вечера)
Содржини: Ресторан, бар ( покрај базен), интернет конекција, сеф, центар за рекреација...
Плажа:...


СИТОНИЈА STEFANI HOTEL **

СИТОНИЈА STEFANI HOTEL **

Положба: се наоѓа во Сарти
Сместување: хотелот располага со 29 соби, опремени со: клима, сателитска ТВ, телефон, мини бар, бесплатен интернет
Услуга: ноќевање со појадок 
Содржини: рецепција, ресторан, бар, таверна, паркинг
Плажа: на 180 м.од песочна плажа
Спорт и...


СИВИРИ ВИЛА СИРТАКИ

СИВИРИ ВИЛА СИРТАКИ

Вила SIRTAKI се наоѓа во Сивири, на околу  500 метри од плажа, Вилата располага со 1/3 и 1/2+2 Студиа кои се состојат од две оддделни соби (спална со два кревети и уште една просторија каде е кујната и има еден кревет со можност за дополнителен кревет) или креветчиња на спрат, со...


ПОЛИХРОНО ВИЛА МЕРИ

ПОЛИХРОНО ВИЛА МЕРИ

Полихроно, мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Преку летото бројот на туристи е далеку поголем. На оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон...


ХАНИОТИ - HOTEL PLAZA 3*

ХАНИОТИ - HOTEL PLAZA 3*

Ценовник од 06.04.2017
 
Ханиоти е многу живописно место на Халкидики , се наоѓа на само 60 минути возење од Солун. По пристигнувањето секој посетител ќе биде воодушевена од овој мала живописен рај,  кој е дизајниран да се грижи за потребите  дури  и на нај...


АНТАЛИЈА

АНТАЛИЈА

АНТАЛИЈА / програма

 
 
 
 

 01. ден      СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА, АЛАЊА, СИДЕ, БЕЛЕК или КЕМЕР
Состанок на групата на аеродромот во Скопје и предавање на багажот 2 часа пред полетување. Лет за Анталија (според табелата). Пристигнување на аеродромот во Анталија. Средба со...


Врахос - Vila Lukas

Врахос - Vila Lukas

ВРАХОС е една од најбараните дестинации за изминатата година. Во ова мало место се наоѓа една од најубавите плажи на јонско море

 

Врахос се наоѓа помеѓу Парга и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Тука може да најдете прекрасна...

Copyright © 2016 Nostalgija Тravel create by Zoran Shefot Bogoevski. All Rights Reserved