Неа Флогита - Vila Bouzalis

Неа Флогита - Vila Bouzalis

 Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми. Длабочината во морето е умерена што го прави ова...


ВИЛА АНА - НЕА ФЛОГИТА

ВИЛА АНА - НЕА ФЛОГИТА

Неа Флогита е популарна туристичка дестинација, позната по својата голема песочна плажа која е долга 2 км и своето шеталиште кое е популарно во вечерните часови за прошетка. На самото шеталиште може да се најдат безброј таверни, барови, кафулиња, слаткари и ноќни...


Неа Потидеа-Haus Litea

Неа Потидеа-Haus Litea

Haus Litea се наоѓа во Неа Потидеа на прва линија до плажа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун. Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен...


КУЌА КОЗИ - НЕА ФЛОГИТА

КУЌА КОЗИ - НЕА ФЛОГИТА

Куќата се наоѓа во централниот дел на Неа Флогита, лоцирана на плажа со поглед кон море (не сите), истата располага со трикреветни, четирикреветни и петкреветни дуплекс апартмани. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, ТВ, интернет, клима уред, тераса. 

 

Вонсезонски...