Аг. Никитас - Spiros Studios

Аг. Никитас - Spiros Studios

АГИОС НИКИТАС е идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е на рид помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море. Местото плени со прекрасната традиционална грчка архитектура, камени...


Катизма - Vila Ionio

Катизма - Vila Ionio

Вила Јонио се наоѓа на 2км од Аг.Никити, на самата раскрсница која води до плажата Катизма и е на 1км одалечена, до истата се препорачува да не се пешачи бидејки нема пешачка зона и е стрмно. Вилата располага со паркинг, двор и зеленило.

Сите соби се трокреветни, и се...


Нидри -  Studia Afroditi

Нидри - Studia Afroditi

НИДРИ е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот Лефкада. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани,...


Никиана - Vila Porto Fino

Никиана - Vila Porto Fino

Никиана е мало рибарско место кое се наоѓа измеѓу главниот град Лефкас и Нидри. Ова место има идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат прекрасниот остров, исто така близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави. Поради...


Закинтос - Куќa “Porto Davia” - Аргаси

Закинтос - Куќa “Porto Davia” - Аргаси

Островот на желките, бисерот на Јонското море. Веќе 8 години е дел од нашата понуда. Препознатлив по плажата “Navagio”, од која навистина застанува здивот. До неа се доаѓа само преку море, со брод. Но, таа е само една од многуте прекрасни плажи на целиот остров. До Закинтос се...


Скијатос

Скијатос

Студијата „Василис“(Vasilis) се лоцирани на 300метри од центарот на Скијатос. Во мирен дел од градот, каде штоможе да се одморите по целодневните прошетки и забава. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима-уред (се доплаќа) и тераса.
Студијата...


Амулијани

Амулијани

Амулиани е прекрасен мал остров на Егејско море, и е единствен населен во северниот дел на Грција.
Со големина од 4,5км2 изобилува со прекрасни плажи: Аликес, Агиос Георгиос, Мегалиамос, Карагација и многу мали заливи за оние кои сакаат да уживаат во интимата.
Лоциран е во...


Лефкада

Лефкада

Лефкада (грчки: Λευκάδα) или Лефкос е остров во Јонското Море, еден од најголемите што ѝ припаѓаат на Грција. Островот е поврзан со копното со автопат и висечки мост, а е најпознат во светот по прекрасните плажи од кои застанува здивот.
Лефкада е прилично голем остров. Во...


НЕО КЛИМА - АЛЕКСИОС СТУДИЈА

НЕО КЛИМА - АЛЕКСИОС СТУДИЈА

Скопелос е остров во редот на Спорадите во западниот дел на Егејско море.  Скопелос е сместен помеѓу Скиатос на запад (7 км оддалечен) и Алонисос на исток (3 км оддалечен).Островот е ридест, а два врва преминуваат висина од 500 м.На островот живеат околу 4 700 жители, од кои околу...


ТАСОС СКАЛА ПОТАМИА ВИЛА АРГИРИ

ТАСОС СКАЛА ПОТАМИА ВИЛА АРГИРИ

Категорија: Апартманско сместување
Област: Остров Тасос 
Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади.
Од море: на 5 минути од плажа
Координати: 40.7147632; 24.7549922
Опис на соби: Вкупно 6 студиа; 
Тип на студиа: Двокреветни, Трокреветни и...


ТАСОС СКАЛА ПОТАМИА ALEXANDRA ROOMS

ТАСОС СКАЛА ПОТАМИА ALEXANDRA ROOMS

Категорија: Апартманско сместување
Област: Остров Тасос, Грција 
Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади.
Од море: на 50m  од плажа

Вила Алексанра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на...


ТАСОС - ГОЛДЕН БИЧ - ФИНИКАС СТУДИО

ТАСОС - ГОЛДЕН БИЧ - ФИНИКАС СТУДИО

Од море: на на околу 2 мин од плажа
Во склоп на вилата има таверна, веднаш пред вилата се наоќа камп

Тип на студиа: Двокреветни студиа 
Во собите: соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата на лице место 5 еур на ден), 
Услуга: Наем на...


ТАСОС - ПОТОС - VILLA NOULAS

ТАСОС - ПОТОС - VILLA NOULAS

Villa Noulas се наоѓа во мирниот дел од туристичкото место Потос. Навидум скромна по својата надворешност, оваа куќа за сместување на туристи, во целост ги задоволува туристичките потреби на сите кои посакуваат својот одмор да го поминат на јужниот дел од Тасос. Мирното...


ТАСОС - ЛИМЕНАРИА - VILLA ROULA

ТАСОС - ЛИМЕНАРИА - VILLA ROULA

Villa Roula e oбјект лоциран  на тивката улица, која од главниот градски коридор се спушта кон морето. Иако е постара куќа, таа сепак се карактеризира со својата уреденост, малиот и убав двор, како и непосредната близина до повеќето градски содржини. Во својот состав, таа брои...


ТАСОС - СКАЛА ПОТАМИА - LIOLIOS STUDIOS & APARTMENTS

ТАСОС - СКАЛА ПОТАМИА - LIOLIOS STUDIOS & APARTMENTS

Категорија: Апартманско сместување
Област: Остров Тасос, Грција 
Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади.
Од море: на неполни 2 минути од плажа
Тип на студиа: Двокреветни и Трокреветни студиа.
Во собите: соодветен број кревети,...


ТАСОС - СКАЛА ПОТАМИА - BARBARA STUDIOS

ТАСОС - СКАЛА ПОТАМИА - BARBARA STUDIOS

Barbara Studios

Barbara Studios - Skala Potamia Цена по соба
http://www.barbara-studios.gr/
на 80 m од плажа
Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет Studio 1/2  Studio 1/3
08.06-15.06.2018 7 ноќевања БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО 209 € 219 €
15.06-22.06.2018 7 ноќевања 269 € 279...


КУЌА КОНАКИ - АМУЛИЈАНИ

КУЌА КОНАКИ - АМУЛИЈАНИ

Амулиани е прекрасен мал остров на Егејско море, и е единствен населен во северниот дел на Грција.
Со големина од 4,5км2 изобилува со прекрасни плажи: Аликес, Агиос Георгиос, Мегалиамос, Карагација и многу мали заливи за оние кои сакаат да уживаат во интимата.
Лоциран е во...


ХОТЕЛ ИСМИНИ - АМУЛИЈАНИ

ХОТЕЛ ИСМИНИ - АМУЛИЈАНИ

Амулијани е прекрасен мал остров на Егејско море, и е единствен населен во северниот дел на Грција.
Со големина од 4,5км2 изобилува со прекрасни плажи: Аликес, Агиос Георгиос, Мегалиамос, Карагација и многу мали заливи за оние кои сакаат да уживаат во интимата.
Лоциран е во...


МИКОНОС - ХОТЕЛ МАРИЈАНА 3*

МИКОНОС - ХОТЕЛ МАРИЈАНА 3*

– 5% попуст за уплата до 01.03.2019   

МИКОНОС  ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ЗАБАВАТА,УБАВИТЕ ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ ,ТИРКИЗНАТА БОЈА НА МОРЕТО ИЛИ ОСТРОВ КОЈ Е НА ВРВОТ ОД ПОСАКУВАНИТЕ ТОП  ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЛУГЕТО ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ.ЛОЦИРАН НА КИКЛАДСКИОТ АРХИПЕЛАГ, НА ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД 650 км. ПО...