Полихроно - Апартмани

Полихроно - Апартмани "Spanos"

Приземје (приемен дел) + 1 кат + 2 кат 
Капацитет: 16 соби (8 на 1 кат + 8 на 2 кат), максимум 60 кревети
Оддалечост од море/ плажа: 150 метри
Структура: трикреветни и четворокреветни апартмани
Опис: 
Трикреветни: во првата (помала) просторија/ соба е сместен еден еднинечен кревет и...


Полихроно - Хотел

Полихроно - Хотел "Jean Marie"

Приземје (високо) + 1 кат
Капацитет: 7 соби од 17 во целиот објект (5 на приземје + 2 на 1 кат),
Оддалеченост од море/ плажа: на шеталиште, прва линија на море
Структура: двокреветни и трокреветни
Опис:
Двокреветни: двоен кревет или два одвоени кревети, тоалет, тераса,фрижидер


Polychrono Beach Hotel ***

Polychrono Beach Hotel ***

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа: Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга: Ноќевање со појадок

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Сместување: Хотелот располага со соби на приземје, прв и втор кат.
Сите соби се...


ПОЛИХРОНО ВИЛА МЕРИ

ПОЛИХРОНО ВИЛА МЕРИ

Полихроно, мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Преку летото бројот на туристи е далеку поголем. На оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон...


Полихроно – Мери

Полихроно – Мери

Вила Мери се наоѓа на 40м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од Хотел Посеидонио се спушта кон плажа (види мапа) Сите студија се наоѓаат на прв кат и еден едноспален апартман кој се наоѓа на приземје. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и...


Полихроно - Вила Димитри

Полихроно - Вила Димитри

Вила Димитри се наоѓа на само 150 метри од прекрасната песочна плажа во мирниот дел на Полихроно.Вилата располага со четирикреветни и петокреветни студија и петокреветен дуплекс апартман. И студиаа и апартмaнот се со  комплетно опремена кујна, бања, клима, интернет и ТВ...


Полихроно - Вила Димитри 6

Полихроно - Вила Димитри 6

Вила Димитри 6 се наоѓа на само 20 метри од прекрасната песочна плажа во центарот на Полихроно. Вилата располага со шестокреветни дуплекс апартмани  4 одделни простории (3 простории со по 2 кревета и 1 просторија во која е кујната) ,апартмaните се со  комплетно опремена кујна,...