СИВИРИ JENNY HOTEL ***

СИВИРИ JENNY HOTEL ***

Сивири е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и мноштво таверни во кои се служи свежа...


КРИОПИГИ PARADISE HOTEL ***

КРИОПИГИ PARADISE HOTEL ***

Криопиги се наоѓа на првиот крак од полуостровот Халкидики (Касандра), на околу 90 км оддалеченост од градот Солун. Ова туристичко место, со својата каркеристична местоположба, амфитеатрално се издига над морето врз зелените ридови, формирајќи простор за прекрасен...


ФУРКА HALKIDIKI ROYAL HOTEL ***

ФУРКА HALKIDIKI ROYAL HOTEL ***

Веројатно за најголемиот број од туристите на Халкидики кои се прошетале долж двете страни на првиот крак, градчето Furka претставува едно од највпечатливите места кои ја дефинираат туристичка понуда на Касандра, со поглед кон заливот Термаикос и Солун. Иако не така...


ГЕРАКИНИ HOTEL SITHONIA MARE ***

ГЕРАКИНИ HOTEL SITHONIA MARE ***

Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики.  На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината...


МЕТАМОРФОЗИ PORTO MATINA ***

МЕТАМОРФОЗИ PORTO MATINA ***

Локација: Грција / Халкидики / Ситонија / Метаморфози
Хотелски содржини: рецепција, сеф,ресторан, бар, градина, ресторан (ala–cart), детско игралиште, пинг – понг, rent a car, бежичен интернет, факс, фотокопир, паркинг
Опис: Хотелот се наоѓа на самото крајбрежје на Метаморфози, на...


МЕТАМОРФОЗИ OLYMPIC BIBIS ***

МЕТАМОРФОЗИ OLYMPIC BIBIS ***

Локација: Грција / Халкидики / Ситонија / Метаморфози
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, игралиште за деца, пинг-понг, фудбалско игралиште...
Сместување: сите соби се опремени со тоалет,...


МЕТАМОРФОЗИ GOLDEN BEACH ***

МЕТАМОРФОЗИ GOLDEN BEACH ***

Локација:Грција / Халкидики / Ситонија / Метаморфози
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, лоби бар, градина, базен, детски базен, бежичен интернет
Опис: Хотелот се наоѓа на оддалеченост од 150 метри, од центарот на градот и во непосредна близина на градската плажа на...


HOTEL COPACABANA LLORET DEL MAR ШПАНИЈА

HOTEL COPACABANA LLORET DEL MAR ШПАНИЈА

Нема доволно зборови што можат да го опишат најпопуларното туристичко место во регионот на Коста Брава. На 75км североисточно од Барселона околу 40 000 жители, Лорет де Мар претставува втор град по големина на Каталонија. Најпосетената, а воедно и најпопуларната плажа на...


MONTEMAR MARITIM ШПАНИЈА

MONTEMAR MARITIM ШПАНИЈА

Тип на соба FAMILY ROOM - HALF BOARD
Услуга HALF BOARD - ноќевање со појадок и вечера
Термини  Цена по лице  Трет и четврти возрасен  1-во дете од 2 до 12,99 г. 2-ро дете од 2 до 12,99 г.
23.06.2017-30.06.2017 602  492  236  456
30.06.2017-07.07.2017 659  532  427  299
07.07.2017-14.07.2017 715  572  524  236
14.07.2017-21.07.2017 756  600  548  ... 


ТАСОС ЛИМЕНАРИА RALITSA HOTEL **

ТАСОС ЛИМЕНАРИА RALITSA HOTEL **

Локација: Хотелот се наога во централното подрачје на Лименарија на 100 м од центарот. Хотелот е на плажа.
Капацитет: 24 соби
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: главен ресторан, отворен базен, интернет. 
Опременост на собите: бања, балкон, клима уред,...


ГЕРАКИНИ CORAL BLUE BEACH ***

ГЕРАКИНИ CORAL BLUE BEACH ***

ХОТЕЛОТ Е РЕНОВИРАН во 2016-та година

Совршено место за ФАМИЛИЈАРЕН ОДМОР

Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Hotel - Nea Moudania,  14 km | Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km | Hotel - Psakoudia 7,6 km | Hotel - Metamorfosi 17,5 km  | Hotel - Nikiti 24 km

Плажа: Приватна плажа, песочна. БЕСПЛАТНО за секоја...


ПСАКУДИА СИТОНИЈА PHILOXENIA BUNGALOWS ***

ПСАКУДИА СИТОНИЈА PHILOXENIA BUNGALOWS ***

Положба: Псакудиа
Сместување: 155 соби (147 соби и 8 апартмани)опремени се со бања,фен, клима уред, сателитска ТВ, фрижидер..
Услуга: Полупансион(ноќевање со појадок и вечера)
Содржини: Ресторан, бар ( покрај базен), интернет конекција, сеф, центар за рекреација...
Плажа:...


СИТОНИЈА STEFANI HOTEL **

СИТОНИЈА STEFANI HOTEL **

Положба: се наоѓа во Сарти
Сместување: хотелот располага со 29 соби, опремени со: клима, сателитска ТВ, телефон, мини бар, бесплатен интернет
Услуга: ноќевање со појадок 
Содржини: рецепција, ресторан, бар, таверна, паркинг
Плажа: на 180 м.од песочна плажа
Спорт и...


ХАНИОТИ - HOTEL PLAZA 3*

ХАНИОТИ - HOTEL PLAZA 3*

Ценовник од 06.04.2017
 
Ханиоти е многу живописно место на Халкидики , се наоѓа на само 60 минути возење од Солун. По пристигнувањето секој посетител ќе биде воодушевена од овој мала живописен рај,  кој е дизајниран да се грижи за потребите  дури  и на нај...


Геракини - Coral Blue

Геракини - Coral Blue

Хотел Coral Blue Beach се наоѓа на почетокот на вториот крак во местото Геракини 300 метри од главниот пат. Местото Геракини е склоп на зеленило и богата вегетација како и сино море. Хотелот е идеално место за фамилијарен одмор. Појадокот и вечерата се на база шведска маса....


Неа Скиони - Хотел Crown

Неа Скиони - Хотел Crown

Лоциран директно на море кај Nea Skioni, Crown Hotel, со неговата единствена

положба, нуди многу можности за бројни активности во текот на цела година.

Во топлите летни денови можете да уживате на убавите приватни плажи со

лежалки и чадори кои што ги обезбедивме за нашите...


Јаз - Хотел Poseidon

Јаз - Хотел Poseidon

Мирот и тишината кои ви се неопходни, а сепак во непосредна близина на Будва, која е центарот на сите забавни случувања во текот на летните месеци се несекојдневен спој кој ги обединува Хотелот Poseidon на Јаз.

Локацијата на Хотелот Poseidon на Јаз го прави одличен избор за...


КАСТРОСИКИА - ХОТЕЛ - POSEIDON 3*

КАСТРОСИКИА - ХОТЕЛ - POSEIDON 3*

ХОТЕЛ - POSEIDON 3* КАСТРОСИКИА

Хотел Посеиодон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.
Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и...


НИКИТИ - HOLIDAY WILLAGE

НИКИТИ - HOLIDAY WILLAGE

НИКИТИ - HOLIDAY WILLAGE

 

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ...

Copyright © 2016 Nostalgija Тravel create by Zoran Shefot Bogoevski. All Rights Reserved