Фула Апартмани

ФУЛА АПАРТМАНИ И СТУДИЈА ПЕФКОХОРИ

Фула Апартмани се наоѓаат во центарот на Пефкохори веднаш до хотелот Philoxenia, на одалеченост од околу 50 метри до плажа. Иако се во самиот центар на местото сепак нудат мирен и релаксиран одмор, додека сите активности почнувајќи од плажа до многубројни продавници и шеталиште се веднаш до куќата. На располагање се вкупно пет апартмани од кои, еден апартман е со две посебни спални соби со по две легла, додека останатите четири се со една посебна спална соба со два кревети и кујна во која е сместен уште еден кревет.

Сите апартмани имаат потполно опремена кујна, тоалет, ТV, AC и тераса. Апартманите се наоѓаат на први спрат од куќата која има и голема тераса во приземјето каде се наоѓа скара која е на располагање на гостите.

 

 

Во цената е вклучено користење на клима уред, освен полињата означено со *

Едно студио 1/3 ; два 1/3 апартмани со одвоена спална соба ; еден апартман со две спални соби

Гостите превземаат чиста соба и во текот на престојот се должни сами да се грижат за хигиената во апартманот

Секој апартман има комплетно опремена кујна, тераса, клима уред и тв

Вилата нема свој паркинг

Постелнината во апартманите се менува на секој 5-ти ден од престојот

Сместувањето во апартманите е во 14:00, а напуштањето во 10:00 по локално време

Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR=62 МКД)

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Задолжително патничко осигурување (за лица до 65 години)

Доплата за превоз : возрасни 35 евра; деца од 2 до 12 години 25 евра