ГЕРАКИНИ CORAL BLUE BEACH ***

Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Hotel - Nea Moudania,  14 km | Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km | Hotel - Psakoudia 7,6 km | Hotel - Metamorfosi 17,5 km  | Hotel - Nikiti 24 km

Плажа: Приватна плажа, песочна. БЕСПЛАТНО за секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера)

Интернет: Бесплатно wi-fi на рецепција и на барот покрај плажа

Сместување: сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi-Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса.
Чистење на собите: 6 пати неделно;
Промена на крпи: 3 пати неделно;

Хотелски содржини: Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.
Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесни освежување, коктели и вкусна ужина.
 Лоби бар "Blue Wave", работи 24 часа на ден и овде исто така се нуда повеќе видови на кафе, грицки, сладоледи, слатки, освежување и алкохол.

За деца: Децата можат да во својата забава со целосна безбедност. Во склоп на хотелот работи детски клуб за нашите најмали пријатели!

Спорт и забава:  Спортски терени на самата плажа со, пинг понг


Локацијата, песочната плажа, уредуванњето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца...ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”  Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 

Хотелот има вкупно 70 соби: двокреветни соби (22м2), Двокреветни бунгалов (26м2), Двокреветни лофт (30м2), Двокреветни супериор (28м2), Фамилијарни соби со конектирана врата (48м2), Фамилијарни соби со кревет на спрат (28м2)

Двокреветна соба-Double Room: 2 одвоени легла - максимум сместување 2 возрасни;
Двокреветни бунгалов-Double Bungalow: 2 одвоени легла и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0-11,99) или 3 возрасни
Двокреветни лофт-Double Loft Room: брачен лежај и одвоен кревет - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0-11,99) или 3 возрасни
Двокреветна супериор-Double Superior:брачен лежај и одвоен кревет - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години) или 2 возрасни
Фамилијарна соба со кревет на спрат-Family Room with bunk bed: брачен лежај или 1 одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0-11,99 години) или 3 возрасни.
Фамилијарна соба со конектирана врата-Family Connected Rooms: 2 спални соби, ходник, 2 клими, 2 телевизори, 1 купатило - Максимум сместување 4 возрасни или 2 возрасни + 3 деца (0-11,99 години)
Тип на дополнително легло: на расклопување.

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) бесплатно - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

10% попуст за резервации направени до 29.02.2020
Валидно за период на престој од 14.06 до крајот на сезоната
Уплата 50% до 05.03

ЦЕНОВНИКОТ Е ВАЛИДЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ОД 01.02

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


Цената вклучува:
• 7 ноќевања со појадок и вечера
• Две деца до 11,99 години - БЕСПЛАТНО;
• БЕСПЛАТНО користење на 2 лежалки и чадор по соба
• Користење на клима уред
• Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
• Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)

Доплати:
• Трет возрасен на дополнително легло плаќа 20€ на ноќ;
• Трето дете од 0-11,99 години 20€ на ноќ;
• За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
    Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики
(секоја Недела)
Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики
(секоја Недела):
Скопје 40 € Битола 35 € 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес 04:00 h Битола ( Автобуска Станица )
Велес 40 €   04:30 h Радовиш макпетрол бензинска на излез од Радовиш  - трансфер до Смоквица      
Штип 45 €   05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица  
Радовиш 45 €   04:00 h Скопје (Дрводекор)  
Струмица 45 €   04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  
Неготино 40 €   05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)  
Смоквица 40 €   05:40 h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)  
Граничен премин 40   06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
Богородица 40€
Дете 2-11,99 има попуст -10€ од цената за возрасен 
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
За користење на превоз во еден правец се одбива -10€ од цената за возрасен / за дете нема попуст
Лица над 63 години имаат попуст -10€ од цената во табелата