ХОТЕЛ BOROVETS HILLS 5* - БОРОВЕЦ

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат одличен пристап да уживаат во својот омилен спорт. Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски амам, тепидариум, парна бања, сауна, релакс зона.

BOROVETS HILLS 5* – Боровец
www.borovetshills-bg.com 
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% за резервација и уплата до 30.11.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 19.01-08.02.2020 и 23.02-30.04.2020 (попустите не се комбинираат)
Цените се по ноќевање за двајца на база ПОЛУПАНСИОН 01.01-18.01.2020 28.12-31.12.2020 19.01-08.02.2020 10.12-27.12.2019
Вид на сместување  09.02-22.02.2020 23.02-29.02.2020 01.03-30.04.2020
Двокреветна соба 2+1           121,00 €             202,00 €      99,00 €   80,00 €
Студио 2+2           141,00 €             222,00 €     112,00 €   90,00 €
Едноспален апартман 2+2           155,00 €             237,00 €      126,00 € 101,00 €
Двоспален апартман – лукс *цена за 4 лица 4+2           231,00 €             395,00 €       187,00 €  151,00 €
Еднокреветна соба 1            85,00 €              201,00 €         69,00 €   56,00 €
Во цената е вклучено :  појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет
Дополнителни услови : 
 Деца до 3.99 год. – бесплатно
 Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице
 Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 40% попуст од цената за лице
 Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 40€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден