ХОТЕЛ ФЕСТА ВИНТЕР ПАЛАС 5* - БОРОВЕЦ

Локација : 150 м од ски лифт

Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација  на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке бар, 2 конферентни сали.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, релакс соба, романтична када, голем избор на терапии за лице и тело.

 

FESTA WINTER PALACE 5* – Боровец
www.festahotels.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2019, 08.01-15.02.2020, 05.03-09.04.2020 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи за рез. од 01.11.2019)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-20.12.2019

05.03-09.04.2020

21.12-27.12.2019

14.01-25.01.2020

28.12-

01.01.2020

02.01-13.01.2020

26.01-15.02.2020

   

16.02-

04.03.2020

 
Вид на сместување
Двокреветна соба 2+1 44 € 59 € 108 € 70 €     57 €  
Јуниор сјуит – студио 2+2 51 € 68 € 124 € 80 €     63 €  
Aпартман 2+2 54 € 73 € 135 € 86 €     68 €  
Еднокреветна соба 1+1 67 € 88 € 215 € 126 €     85 €  
Во цената е вклучено : појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет
Дополнителни услови : 
 Деца до 2.99 год. – бесплатно
 Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст
 Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
 Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 40€, дете – 20€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден