KAMELIA APART 4* - ПАМПОРОВО

Комплексот Kamelia се наоѓа на надморска висина од 1650 метри, во близина на ски лифтот Студенец во Пампорово. Гостите можат  бесплатно да го користат затворениот базен и фитнес салата, додека користењето на спа центарот е со доплата. Бесплатниот кабловски интеррнет е обезбеден во цел објект.

Апартманите содржат модерен мебел, flat-screen TV со сателитски канали и сопствено купатило со туш кабина. Собите имаат комплетно опремена чајна кујна, дневна соба со трпезарија и камин, балкон.

Хотелот има надворешно детско игралиште, внатрешно детско игралиште со трамболина, базен со топки и играчки, и повеќе наменски спортски терен на кој може да се игра фудбал или тенис. Обезбеден е и бесплатен паркинг.

Во ресторанот во склоп на хотелот се служи појадок на база шведска маса со разновидни бугарски и европски јадења. Комплексот поседува бар во лобито и традиционална таверна. Во склоп на хотелот се наоѓа и сала за конференции.

 

KAMELIA APART 4* – Пампорово

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 31.10.2019 ( не важи за термин: 27.12-02.01.2020 )
Цените се по лице за 1 ноќ. – НАЕМ 01.12-18.12.2019 19.12-26.12.2019 27.12-02.01.2020 13.01-19.01.2020 20.01-04.03.2020
05.03-15.04.2020 03.01-12.01.2020
Студио (2+0) – мин.2 лица плаќаат                  25,00 €                  41,00 €                 58,00 €                 29,00 €                  36,00 €
Еднопспален апартман (2+2) – мин. 2 лица плаќаат                 28,00 €                  43,00 €                 62,00 €                 31,00 €                  39,00 €
Двоспален апартман (4+2) – мин. 4 лица плаќаат                  23,00 €                  35,00 €                 54,00 €                 25,00 €                  32,00 €
Триспален апартман (6+2) – мин. 6 лица плаќаат                  21,00 €                  33,00 €                  51,00 €                 15,00 €                  30,00 €
Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, фитнес, релакс зона, интернет, ски гардеробер, анимација за деца
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Деца од 6-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
▪ Доплата за појадок: возрасни – 6 евра; дете од 6-11.99 год. – 4€
▪ Доплата за  вечера : возрасни – 11 евра; дете од 6-11.99 год. – 6€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 100€, дете од 6-11.99 год. – 50€
▪ Доплата за божиќна вечера (задолжително) : возрасни -45€, дете од 6-11.99 год. – 28€