Неа Врасна - Вила Јоргос

Неа Врасна се наоѓа помеѓу Ставрос и Аспровалта , во прекрасен залив со песочна плажа долга 5 километри и истото претставува идеално место за одмор за целото семејство.

Вила Јоргос се наоѓа на 50 метри од прекрасната песочна плажа во Неа Врасна. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студија како и еден дуплекс апартман. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на климата се наплаќа 5 € на ден.

 -10% за резервации до 31.03.2019, Early Booking 

ВИЛА ЈОРГОС – ЛЕТО 2019

 

PERIOD

Broj na no}evawa

1/3

studio

1/4

studio

1/4+1/4

dupleks

24.05-31.05

7*

79€*промо

89€*промо

99€промо

31.05-07.06

7*

89€*промо

99€*промо

109€*промо

07.06-14.06

7*

109€*

119€*

129€*

14.06-21.06

7*

129€*

139€*

159€*

21.06-01.07

10

360€

410

580€

01.07-11.07

10

430€

470€

670€

11.07-21.07

10

470€

490€

760€

21.07-31.07

10

470€

490€

760€

31.07-10.08

10

470€

490€

760€

10.08-20.08

10

470€

490€

760€

20.08-30.08

10

430€

470€

670€

30.08-06.09

7*

129€*

139€*

159€*

06.09-13.09

7*

109€*

119€*

129€*

13.09-20.09

7*

89€*промо

99€*промо

119€*промо

 

 • НАПОМЕНА
 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице плаќаат само превоз
 • –  Цените за 10 ноќи/ 11 дена (без*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • –  Превоз од: / Скопје / / Велес / Удово / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од вилата.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со*), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute  или Happy Day понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената