ЧАЊ / АПАРТМАНИ ЛАРА

 

Атрактивното туристичко место Чањ се наоѓа во увалата помеѓу Петровац и Сутоморе. Го краси песочна, златна и пространа плажа долга 1100 метри. Во непосредна близина, пристапна само од море се наоѓа чуената Краљичина плажа која се смета за бисер на Јадранот. Туристите уживаат во чистата боја на морето и изолацијата од главните сообраќајници кои придонесуваат за пријатен и безбеден одмор.

Студио апартманите Лара се наоѓаат во мирниот дел на Чањ, 80 метри од плажа. Секое студио апартман има сопствено купатило, тераса, ТВ сателитски програм, интернет, фрижидер, клима, мини кујна со комплет опрема. Има обезбедено и бесплатен паркинг.

Исхраната е во сопствениот ресторан Лара, каде со пријатниот амбиент и преубав поглед на море ве очекува квалитетна услуга на домашна храна од љубезниот и насмеан персонал.

 

Цените се по лице дневно, во студио, на база полупансион и полн пансион.

<style>

Тип на сместување

студио/апар

Услуга

11.06 – 21.06

09.09 – 30.09

21.06 – 01.07

30.08 – 09.09

01.07 – 11.07

20.08 – 30.08

11-21.07, 21-31.07

31.07–10.08, 10–20.08

1/2

PP

17.00

23.00

24.00

28.00

1/3,1/4

PP

17.00

21.00

23.00

27.00

<style>

Тип на сместување

студио/апартман

Услуга

01.06 – 21.06

09.09 – 30.09

21.06 – 01.07

30.08 – 09.09

01.07 – 11.07

20.08 – 30.08

11-21.07, 21-31.07

31.07–10.08, 10–20.08

1/2

ALL

20.00

25.00

29.00

32.00

1/3, 1/4

ALL

20.00

23.00

26.00

30.00

Цените се дадени во EUR за уплата во денари по курс од 62 МКД за 1 €.

PP - Полу пансион (ноќевање, доручек/вечера, доручек/ручек, ручек/вечера)

ALL - Полн пансион (ноќевање и 3 оброка)

Во понудата се 2 јадења за секој оброк - избор на јадењето се врши по анкета - денес за утре

Смените започнуваат со: ручек (полн пансион), ручек (доручек/ручек, ручек/вечера), вечера (доручек/вечера), а завршуваат со доручек (полн пансион), (доручек/вечера, доручек/ручек), а завршуваат со вечера (ручек/вечера)

ПОПУСТИ:

  • деца до 2 години бесплатно (на заеднички кревет, без храна)
  • деца од 2-10 години на заеднички кревет, плаќаат 50% од цената
  • деца до 12 години со 1 возрасно лице во студио 1/2 плаќа 80% од цената

Доплата за клима: 2 евра по студио дневно

Таксата за престој и осигурувањето не се вкалкулирани во цената и се плаќаат на рецепција, дневно:

  • деца до 12 години 0.50 евра, од 12-18 години 1 евро и возрасни 1.5 евра

Влегување во студиото во 12.00 часот, а напуштање во 09.00 часот последниот ден.