ДУБАИ - СЕЗОНА 2018 / 2019

ДУБАИ - СЕЗОНА 2018 / 2019

Ценовник за 4 ноќевања со појадок

Хотел

Категорија

Локација

Цена по лице

Еднокреветна соба

Дополнително легло

Дете (0-1,99)

Дете (2-5,99)

Дете (6-11,99)

Grand Excelsior Al Barsha

4*

Dubai - Deira

550€

719€

538€

97€

339€

550€

Ramada Jumeira Hotel

4*

Bur Dubai

570€

759€

560€

97€

339€

560€

Grand Milenium

5*

Barsha -Heights

629€

875€

555€

97€

339€

555€

Ценовник за 7 ноќевања со појадок

Хотел

Категорија

Локација

Цена по лице

Еднокреветна соба

Дополнително легло

Дете (0-1,99)

Дете (2-5,99)

Дете (6-11,99)

Grand Excelsior Al Barsha

4*

Dubai - Deira

668€

979€

639€

97€

339€

639€

Ramada Jumeira Hotel

5*

Bur Dubai

710€

1055€

698€

97€

339€

698€

Grand Milenium

5*

Barsha -Heights

819€

1238€

698€

97€

339€

698€

Пакет понудата вклучува:

 • Повратен авионски билет на релација Скопје - Дубаи - Скопје со компанијата Flydubai;
 • Аеродромски такси;
 • 4 или 7 ноќи во хотел од понудата со вклучен појадок;
 • Трансфери на релација аеродром - хотел - аеродром;
 • Полудневен панорамски разглед на Дубаи со локален водич на македонски јазик;

Пакет понудата не вклучува:

 • Интернационално патничко осигурување;
 • Останати факулативи и екскурзии;
 • Трошоци од лична природа: оброци надвор од пакетната понуда, минибар, телефонски разговори;
 • Туристичка виза за влез во Дубаи - 80 евра или 4960 денари;
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот, во зависност од категоризацијата на хотелот - (се движи од 3 до 5$ по соба на ноќ);

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Цени На Факултативни Излети И Екскурзии:

Цена По Патник

Потребен Мин.

Целодневно разгледување на Абу Даби со вклучен ручек

       € 90,00

          10

Пустинско сафари со вечера

       € 60,00

2

Влезница во водениот парк на хотелот Атлантис со превоз

€ 80,00

10

Влезница во цветниот парк “ Чудесни Градини“ со превоз

€ 35,00

10

Крстарење со брод по дубајската Марина

€ 35,00

4

Влезница во Бурж Калифа

€ 40,00

2

Напомени:

 • Понудата е валидна за резервации со период на престој од 04.10.2018 - 31.03.2019 со исклучок на следните датуми: 26.11 - 29.11.2018; 27.12 - 03.01 (Нова Година); 27.01 - 31.01.2019 и 16 - 21.02.2019;
 • Реализацијата на пакетите од 4 ноќевања е секој Четврток;
 • Реализацијата на пакетите од 7 ноќевања е секој Понеделник и Четврток;

Потребни документи:

 • Биометриски пасош со важност од 6 месеца од денот на завршување на аранжманот;
 • Уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот;
 • Потврда на резервација во некој од наведените хотели - 24 часа од моментот на проследување на истата;
 • Целосна уплата 30 дена пред започнување на аранжманот;

Рокови за откажување на аранжманот и пенали:

 • Од 60 до 31 ден од започнување на аранжманот, се задржува депозитот од 50%;
 • Од 38 до 0 денови пред поаѓање: 100% од цената на аранжманот;

Забелешки:

 • Наведените пакети се пресметани во евра по курс 1 € = 62 ден;
 • Хотелите во Дубаи бараат депозит за користење на мини бар, спа, бар или ресторан. Доколку не се користат услугите за кои е уплатен депозитот, истиот се враќа;
 • Доколку има промена на цените на влезниците за објектите и рестораните, агенцијата го задржува правото за промена на цената;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото да ја промени цената во случај на промена на курсот на монетарниот пазар.