МИКОНОС - ХОТЕЛ МАРИЈАНА 3*

10 % попуст за уплата до 15.12.2019

 

МИКОНОС  ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ЗАБАВАТА,УБАВИТЕ ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ ,ТИРКИЗНАТА БОЈА НА МОРЕТО ИЛИ ОСТРОВ КОЈ Е НА ВРВОТ ОД ПОСАКУВАНИТЕ ТОП  ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЛУГЕТО ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ.ЛОЦИРАН НА КИКЛАДСКИОТ АРХИПЕЛАГ, НА ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД 650 км. ПО КОПНЕН И 2,5 ЧАСА ПО ВОДЕН ПАТ ИЛИ 1 ЧАС СО АВИОН ОД СОЛУН, Е ВЕЌЕ ДОСТИЖЕН ОСТРОВ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ТУРИСТИ КОЈ ЗНААТ ВИСТИНСКИ ДА ИСТРАЖУВААТ И УЖИВААТ.ТУРИСТИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ,ПОЗНАТИ ЛИКОВИ, ЏЕТ СЕТЕРИ, АВАНТУРИСТИ СЕ ДЕЛ ВО ЛЕТНАТА АВАНТУРА НА МИКОНОС.ТОА Е ЕДИНСТВЕН ОСТРОВ НА КИКЛАДИТЕ КОЈ УСПЕВА СО ТЕКОТ НА ВРЕМЕТО ДА ПРИВЛЕЧЕ СЕ ПОВЕЌЕ И ПОВЕЌЕ ПОСЕТИТЕЛИ.МИКОНОС ПРИВЛЕКУВА СЛАВНИ ДИСК ЏОКЕИ ВО КЛУБОВИТЕ И БАРОВИТЕ НА ОСТРОВОТ И КОТИРА ВИСОКО МЕЃУ ВОДЕЧКИТЕ ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЗАБАВА НА МЕДИТЕРАНОТ И ВО ЕВРОПА.ПЛАЖИТЕ:ОРНОС,КОРФОС,ПСАРУ,ПАРАГА,ПАРАДАЈС,СУПЕР ПАРАДАЈС,ПАНОРМОС СЕ САМО ДЕЛ ОД НАЈУБАВИТЕ ЕВРОПСКИ ПЛАЖИ СО ТЕМАТСКИ СОДРЖИНИ.НЕ МОРА ДА ИЗНАЈМУВАТЕ ЛЕЖАЛКА И ЧАДОР ЗАТОА ШТО НА СЕКОЈА ПЛАЖА ИМАТЕ ПРОСТОР КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ПОСТАВИТЕ ВАШ ПЕШКИР И ЧАДОР.

 

ХОТЕЛ МАРИJАНА *** лоциран во местото Гластрос на оддалеченост од само 7 мин.пешки до една од најубавите плажи на островот Орнос и Корфос.
Располага со 1/3 студија, 1/4 студија и 1/5 студија сите модерно опремени,со тв,клима,фен,мини фрижидер,балкони,базен со  морска вода со поглед кон море, ресторан со поглед на базен,паркинг,wi-fi и пред се многу гостопримство и љубезност во хотелот. Услугите во хотелот се ноќевање со појадок

 

ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК,АВИО БИЛЕТ СОЛУН-МИКОНОС-СОЛУН,АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ ,ТРАНСФЕР(аеродром-хотел-аеродром)

 

 

 

 
 

ДОПЛАТА ЗА АВИОНСКИ ПРЕВОЗ СОЛУН – МИКОНОС – СОЛУН И ПРЕВОЗ СКОПЈЕ – СОЛУН – СКОПЈЕ 140 € ПО ЛИЦЕ

 

НАПОМЕНИ :

*ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК ВОХОТЕЛ MARIANA*** ВО GLASTROS КЛИМА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНА, АВТОБУСКИ ИЛИ МИНИБУСКИ ПРЕВОЗ, БРОД (РАФИНА-МИКОНОС-РАФИНА), ТРАНСФЕР ПРИСТАНИШТЕ - ХОТЕЛ – ПРИСТАНИШТЕ , ЗА МИНИМУМ 3 ЛИЦА;

*ТЕРМИНИТЕ ОБЈАВЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ДЕН НА ПОАЃАЊЕ ,ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛОТ Е СЛЕДНИОТ ДЕН;

*ДОПЛАТА ЗА 1/2 СОБА Е СПОРЕД ТАБЕЛАТА;

*ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1€ НА ДЕН ОД СОБА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА;

*ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ НА ПАРКИНГ СПРОТИ ХОЛИДЕЈ ИНН ВО 20:00 ЧАСОТ;

*ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕТО Е ВО МАКЕДОНСКИ ДЕНАРИ ПО КУРС 62 ДЕНАРИ ;

*ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА СО УПЛАТА ОД 50% ОД СУМАТА НА АРАНЖМАНОТ , ОСТАТОКОТ 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
*КОГА ИМА ПОПУСТ УПЛАТАТА ТРЕБА ДА БИДЕ ЦЕЛОСНА ДО ДАТУМОТ НА ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТОТ;

*ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
*ЗА КОРИСТЕЊЕ НА АРАНЖМАН СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 55 ЕУР ПО ЛИЦЕ;

ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЕЊЕ И ВРАЌАЊЕ НА БРОДСКИТА КОМПАНИЈА ,АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЊЕ И ВРАЌАЊЕ ВО СОГЛАСНОСТ СО БРОДСКАТА КОМПАНИЈА

 

ХОТЕЛ МАРИЈАНА*** МИКОНОС
(опис на студија)

СТУДИО БР.6 (1/3) 3ЛИЦА

Студиото е опремено со три поединечни кревети, од кои двата можат да се спојат и да бидат како
спална. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило со када и WC.Излегува на тераса со маса и столици.


СТУДИО БР.13 (1/3) 3 ЛИЦА

Студиото е опремено со два поединечни кревети и еден кревет на спуштање, од кои двата можат да се спојат и да бидат како спална. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило со када и WC.Излегува на тераса со маса и столици.

 

СТУДИО БР.24 (1/3) 3 ЛИЦА

Студиото е опремено со еден дупли кревет(француски) во едната соба и еден поединечен кревет во другата соба. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен. Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици.Од дворчето има директен поглед на базен.
 

 

СТУДИО БР.25 (1/4 ) 4 ЛИЦА
Студиото е опремено со еден дупли кревет (француски) и два поединечни кревети. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици и има поглед на базен.

 

СТУДИО БР.26 (1/5 ) 5 ЛИЦА
Студиото е опремено со два дупли кревети (француски) и еден поединечен кревет. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици и има поглед на базен.

 

Има пешкири,сапун,тоалетна хартија , одржувањето на хигиената и промена на постелнината е секојдневно од страна на хотелот има WI-FI и сопствен паркинг.