АФИТОС - ВИЛА ВРАХОС

АФИТОС - ВИЛА ВРАХОС

 

Афитос е едно од најубавите градови на Халкидики, автентично со својата архитектура, камени куќи, тесни улички, прекрасни традиционални ресторани, продавници…

Вила „Vrachos“ е лоцирана на најдобра локација во Афитос, со прекрасен поглед на заливот „Toroneos”. Во склоп на вилата има реновирани студиа ( 1 брачен кревет и 1 единечен) и нереновирани апартмани (2 соби,1 брачен кревет и 1 единечен), сопствена тераса, мини кујна, приватен толает, ТВ, клима.

Сите сместувачки студиа/апартмани се со поглед на море, на 8 минути пешачење до плажа.

Цена за НАЕМ на студио или апартман за 7 ноќевања

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари

 

 

Напомена:

·                  Цените обележани со * се промо цени

·                  На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст

·                  Сместување во собите е после 14 часот по локално време,

·                  Напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

·                  За уплатени два аранжмани 7+7 попуст  10% на вториот аранжман ( не се комбинира)

·                  Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот

·                  Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

 

ОРГАНИЗИРАМЕ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  ( со доплата ) :

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ по лице
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€ по лице
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€ по лице
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ по лице
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€ по лице
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ по лице

Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€

 

Време на поаѓање од Афитос ( автопат) :

14:15 h (локално време )
(можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж