ПАРОС - BOCAMVIGLIES Rooms by the Sea

ПАРОС - BOCAMVIGLIES Rooms by the Sea

 

КИКЛАДИТЕ - ОВОЈ НАЈПИКТОРЕСКЕН ОСТРОВСКИ КОМПЛЕКС ВО ГРЦИЈА, лежи десно во средината на Егејското Море. Кикладскиот архипелаг, кој се чини дека е продолжување на Евија ​​и Атика на југоистокот, се состои од повеќе од 2000 острови, островчиња и разни карпести испусти. Само 33 од нив се населени.

ПАРОС е во центарот на Кикладите. Има површина од 195 квадратни километри, крајбрежје од 119 км. и население од околу 12.800 жители. Островот е познат по квалитетот на виното, црвено и бело. Парос одамна е добро позната туристичка атракција, една од омилените острови за посетителите, заедно со Миконос, Иос и Санторини. Прекрасниот главен град Парикија, шармантното село Науса и извонредните плажи се меѓу најпопуларните негови карактеристики.

BOCAMVIGLIES Rooms by the sea

Локација : Локацијата на хотелот е идеален за одмор, вгнезден е на левата страна на плажата Агиос Анаргири, на само 20 метри од самата плажа. Селото Naoussa, центарот на ноќниот живот на островот, е на 450 метри. Главните растојанија се: 11 км. до Парикија и пристаништето, 22 км. од аеродромот, 50 м. до најблискиот маркет, 500 м. од најблиската автобуска станица.Соби : Двокреветни соби – приземје : украсени со неутрални бои и ткаенини, кои се состојат од спална соба со двојни кревети, бања со туш и прозорец кон морето. Соби во приземјето опремени со тавански вентилатор и дополнително со клима. Собите се целосно опремени со фрижидер, LCD TV, сеф, телефон, бањарки, бања и бесплатен Wi-Fi. Тие се строго за 2 лица.Двоjни - Твин - Трокреветни - горен / среден кат : декорирани со неутрални бои и ткаенини, се состојат од спална соба со брачен кревет или два кревети, бања со туш и приватен балкон / веранда со поглед кон морето (еден со страничен поглед на морето). Сите соби се опремени со индивидуално контролиран клима уред, фрижидер, LCD ТВ, сеф, телефон, бањарки, бања и бесплатен Wi-Fi интернет пристап. Двокреветните / собите со брачен лежај се строго за 2 лица.Стандарден Апартман – приземје : украсени со неутрални бои и ткаенини, се состои од една одделна спална соба со брачен кревет и простор за седење со комплетно опремени кујнски простории и прозори со поглед кон морето. Бања со туш. Апартманот е целосно опремен со апарати за кујна со мини-фрижидер, LCD телевизор, сеф, телефон, бањарки, бања и бесплатен Wi-Fi. Климата е достапна само во главната спална соба. Може да се сместат до 3-4 луѓе.Објекти и услуги : 12 часовна рецепција, просторија за појадок, снек бар, дневно чистење, промена на постелнина секој трет ден и дневна промена на пешкири, перење / пеглање на барање, ТВ-соба, детско креветче на барање, домашни миленици не се дозволени, , Wi-Fi интернет конекција(бесплатно),сателитска ТВ.

 

 

Цените се дадени во €, на ден по СОБА или АПАРТМАН, плаќање исклучиво во денарска противвредност (1 € = 62ден.)