FLORA 4* – Боровец

 • Хотелот е лоциран во центарот на Боровец, 50м од почетната станица на гондола лифтот.

  Сместување

  Комплексот се со состои од две главни меѓу себе поврзани згради и 5 додатни резиденцијални згради. Поновата главна зграда каде се сместени некои од студијата и апартманите е изградена 2005 г. И главната зграда со двокреветните соби е скоро реновирана. Главните згради имаат 8 ката и 4 лифта. Комплексот нуди двокреветни соби (лоцирани во една од главните згради) и студија и апартмани, кои можат да бидат во главната зграда или во една од резиденцијалните згради.

  ✔ Двокреветни соби (2 стандар.+1 дополн.кревет; макс.3 лица,13м²)- твин кревети, дополнителниот кревет е фотелја на извлекување. Сите соби имаат балкон, централно греење, кабловска ТВ, телефон, мини бар, сеф, под со тепих, купатило со туш.
  ✔ Студиа (2 стандар.кревети+1 дополн.кревет; макс.3 лица,18м²)- брачен кревет и дополнителниот кревет е софа наизвлекување за едно лице.
  ✔ Апартман со 1 спална (2 стандар.+2 дополн.кревети; макс.4 лица, 40 м²)- спална соба со брачен кревет и дневна со софа на извлекување за две лица.

  Сите студија и апартмани имаат балкон, централно греење, мала опремена кујна (чинии, чаши, тостер, рингли за готвење, аспиратор и фрижидер), кабловска ТВ, телефон, под со паркет, купатило со туш и када.

  Услуга
  ✔ Полупансион (појадок и вечера).


  Содржини
  (Сите содржини се лоцирани во главната зграда) Рецепција со сефови за издавање (се наплатуваат), собна послуга, Wi-Fi во јавните простории, ски гардероба, продавница, реторан, Irish паб, Лоби бар, казино, игротека, конференциски сали, доктор (на повик).

  Деца: Кревети за бебиња (на барање, бесплатни), столици за деца во ретораните, игралиште за деца (работно време 18.00-22.00), електронски игри (се наплатуваат).
  Бесплатни услуги: користење на внатрешниот базен.
  Услуги кои се наплатуваат: фитнес, пинг-понг, билијард, масажа, солариум, џакузи, сауна, парна бања, SPA третманите.
  Миленици: не се дозволени.
 •  

FLORA 4* – Боровец 

 РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 15.10.2019 
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 | 05.03-31.03.2019
Цени по соба за 1 ноќевање  01.12-17.12.2019  18.12-25.12.2019  26.12-03.01.2020  04.01-04.03.2020
ПОЛУПАНСИОН  12.03-31.03.2020  05.03-11.03.2020    
Еднокреветна соба 
1 возрасен                          49 €                           58 €                            119 €                               74 €
Двокреветна соба 
2 возрасни                          63 €                           74 €                           125 €                               97 €
3 возрасни                          85 €                         100 €                           169 €                              131 €
1 возрасен + 1 дете (2-11.99 год.)                          63 €                           74 €                           125 €                               97 €
1 возрасен + 2 деца (2-11.99 год.)                          63 €                           74 €                           125 €                               97 €
2 возрасни + 1 дете (2-11.99 год.)                          63 €                           74 €                           125 €                               97 €
Јуниор сјуит (2+1)
2 возрасни                          69 €                           81 €                           132 €                             103 €
3 возрасни                          94 €                          110 €                           178 €                             140 €
1 возрасен + 1 дете (2-11.99 год.)                          69 €                           81 €                           132 €                             103 €
1 возрасен + 2 деца (2-11.99 год.)                          69 €                           81 €                           132 €                             103 €
2 возрасни + 1 дете (2-11.99 год.)                          69 €                           81 €                           132 €                             103 €
Едноспален апартман (2+2)
2 возрасни                          83 €                          98 €                           154 €                             120 €
3 возрасни                          111 €                         132 €                          208 €                             162 €
4 возрасни                        140 €                         166 €                          262 €                            204 €
1 возрасен + 1 дете (2-11.99 год.)                          83 €                          98 €                           154 €                             120 €
1 возрасен + 2 деца (2-11.99 год.)                          83 €                          98 €                           154 €                             120 €
2 возрасни + 1 дете (2-11.99 год.)                          83 €                          98 €                           154 €                             120 €
2 возрасни + 2 деца (2-11.99 год.)                          99 €                          117 €                           185 €                             144 €
3 возрасни + 1 дете (2-11.99 год.)                          111 €                         132 €                          208 €                             162 €
1 возрасен + 3 деца (2-11.99 год.)                          99 €                          117 €                           185 €                             144 €