БАНСКО - 11-ти ОКТОМВРИ - БУГАРИЈА

Банско - Бугарија - 11-ти Октомври

Хотел БУГАРИЈА 4*

Тип на сместување Ноќевање со појадок
Двокреветна соба (2+1) 26€
Едноспален апартман (2+2) 35€
Прво дете од 0-3.99 год. Бесплатно
Второ дете од 0-3.99 год. 14€
Деца од 4-11.99 год. на доп.легло 21€
Возрасен на доп.легло 20% попист

Доплата за вечера : возрасен – 10€, дете – 5€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, контрастен туш, релакс водопад, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

ХОТЕЛ ТАНЕ– БАНСКО

Вид на сместување Полупансион
Двокреветна соба (2+1) 25 €
Едноспален апартман 27€
Дете до 3,99 – Бесплатно

 

Дете од 04-11.99 год. на дополнително легло – 18€

Дете од 04-11.99 год. на редовно легло – 20 €

Трет возрасен на дополнително легло – 30 % попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на ПП (ноќевање со појадок и вечера)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, солена соба , толи лежалки ,фитнес)
 • Интернет

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

ХОТЕЛ КАСА КАРИНА – БАНСКО

Вид на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО – light
Двокреветна соба (2+2) 30 €
Дете до 5,99 – Бесплатно  
Дете од 06-11.99 год. на дополнително легло – 18€
Дете од 06-11.99 год. на редовно легло – 20 €
Трет возрасен на дополнително легло – сума по лице

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT (појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ГРАМИ 3*

   
Вид на сместување  Се вклучено
Двокреветна соба (2+2) 25 €
Апартман (4+0) 26 €
• Дете од 0-1.99 год Бесплатно
• Прво дете од 2-05.99 год. на доп. легло Бесплатно
• Деца од 6-12.99 год. на доп. легло 50 %  попуст
• Возрасен на доп. легло –      25 % попуст

АЛЛ – Се Вклучено

Цените се во евра по лице и вклучуваат :

 • Ноќевање на база АЛЛ – СЕ ВКЛУЧЕНО – појадок, ручек, вечера, ужина, неограничени пијалоци до 22 ч.
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ПРЕМИЕР 5* – Банско

Вид на сместување Полупансион  
Двокреветна соба егзекутив  (цена за 2 лица) 104€  
Супериор сјуит (цена за 2 лица) 120€  
Делукс сјуит (цена за 4 лица) 204€  
Деца од 06-11.99 год. на доп.легло 18 €  
Возрасен на дополнително легло 28€  
Доплата за поглед планина 12€  

 Деца до 05.99 год. – бесплатно 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

–  Ноќевање со појадок  и вечера

–  Користење на СПА Центар – надворешни и внатрешни базени, сауни, парни бањи, фитнес

–  Детски кат

–  Паркинг, интернет

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување

 

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4*

Вид на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО – light
Студио (2+0) 28 €
Едноспален апартман (2+2) 29 €
• Прво дете од 0-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT (појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците)
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Хотел МУРИТЕ 4*

Тип на сместување

 

СЕ ВКЛУЧЕНО

Зграда АЗАЛИА Зграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0) 31€ 29€
Едноспален апартман (2+2) 34€ 32€
Двоспален апартман (4+2) 31€ 29€

 

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 • НАПОМЕНА : За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

 • Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

 • Користење на СПА Центар (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Детски кат, паркинг, интернет

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

Вид на сместување Полупансион
Студио (2+1) 24€
Едноспален апартман (2+2) 25€
• Деца до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€
• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база појадок и вечера
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ГРИН ВУД 4*

Вид на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО
Двокреветна соба (2+0) 30€
Студио (2+2) 33€
Едноспален апартман (2+2) 36€
Двоспален апартман (2+2) 33€

 

Дополнителни услови :

 • Деца до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 • Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
 • Напомена : за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, надворешен базен – од 01.06.2018, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
 • Детски кат, интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4*

Тип на сместување Ноќевање со појадок
Студио (2+1) 16€
Едноспален апартман (2+2) 18€
Двоспален апартман (4+2) 16€
Дете до 2.99 год. Бесплатно
Прво дете од 3-12.99 год. на доп.легло Бесплатно
Второ дете од 3-12.99 год. на доп.легло 50% попуст
Возрасен на доп. легло 30% попуст
Напомена : за сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 10€ , дете – 5€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес)
 • Детски кат, интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел РЕГНУМ 5*

Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Едноспален апартман (2+2) 76€ 94€
Двоспален апартман (4+2- 136€ 164€
Деца до  9.99 год. на доп.легло Бесплатно Бесплатно
Возрасен на доп. легло 27€ 33€

5% попуст за престој од 3 ноќевања

Цените се во евра за 2 лица во едноспален апп / 4 лица во двоспален апп за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок / Појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел МАРИА АНТОАНЕТА 3*

Тип на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО – light
Двокреветна соба (2+0) 25€
Студио (2+1) 25€
Едноспален апартман (2+2) 25€
Дете до 5.99 год. Бесплатно
Деца од  6-11.99 год. на доп.легло 50% попуст
Возрасен на доп. легло 30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Организиран превоз :

 

Скопје – Банско Скопје

Поаѓање : 11.10.2019

Враќање : 13.10.2019

Цена : 35€ по лице / повратен билет