HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања (област Разлог)
www.hotsprings-spa.com

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг

Редовен ценовник за 2019 год.

Период Денови на престој Двокреветна соба – комфорт (2+0) Двокреветна соба – егзекутив (2+1) Алпин студио (2+2) Јуниор сјуит

 

(2+2)

06.01-23.03.2019 Петок и сабота 70€ 74€ 81€ 97€
Недела-четврток 59€ 61€ 70€ 84€
24.03-30.05.2019 Петок и сабота 60€ 63€ 71€ 82€
Недела-четврток 49€ 52€ 60€ 71€
31.05-27.06.2019 Петок и сабота 63€ 69€ 75€ 89€
Недела-четврток 53€ 57€ 64€ 78€
28.06-07.09.2019 Петок и сабота 70€ 74€ 81€ 94€
Недела-четврток 59€ 61€ 70€ 84€
08.09-28.11.2019 Петок и сабота 60€ 63€ 71€ 82€
Недела-четврток 49€ 52€ 60€ 71€
29.11-19.12.2019 Петок и сабота 70€ 74€ 81€ 94€
Недела-четврток 59€ 61€ 70€ 84€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг


СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 • 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Попустите не важат за следните термини : 03.03.2019; 25.04-29.04.2019; 04.05-06.05.2019; 24.05-26.05.2019; 06.09-08.09.2019; 21.09-23.09.2019 

 • Минимален престој за викенд – 2 ноќевања
 • Минимален престој за следните термини : 03.03.2019; 04.05-06.05.2019; 24.05-26.05.2019; 06.09-08.09.2019; 21.09-23.09.2019 – 3 ноќевања 
 • Минимален престој за следните термини : 25.04-29.04.2019 – 4 ноќевања

Дополнителни услови :

 • За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица
 • Дете до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 29€ на ден
 • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 19€ на ден
 • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнително легло – доплата 38€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 29€ на ден