TERRA COMPLEX 4* - БАНСКО

Комплексот Тера се наоѓа во Разлог, истиот располага со ресторан, бар, лоби, летна градина, конференциска сала, дестски содржини, детско катче, паркинг, интернет, превоз до гондолата за време на зимската сезона и соба со забавни содржини.

Комплексот се состои од четири посебни објекти, Пирин- главен објект, Рила, Родопи и Балкан. Помеѓу нив не постои топла врска.

Спа центарот е опремен со 3 базени (еден внатрешен и два надворешни од кои едниот е за деца), џакузи, термална зона (финска бања, турска бања и сауна), повеќе типови на масажи и спа третмани.

Собите располагаат со мини бар, тв, кабловска тв, интернет, фен за коса, централно греење.

Апартманите располагаат дневни соби и комплетно опремени кујни.

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-15% за уплати до 05.11.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019/2020


*Хотелот се наоѓа на 10км од Банско.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1)   -15% за уплати до 05.11.2019, -10% за уплати до 05.12.2019 не е валиден за престој во период 28.12-02.01.2020
2)  7=6, 14=12 за пристигнувања во период  01.12-15.12.2019 и 08.01. - 25.01 & 24.02. - 25.03.2020. Попустите НЕ се комбинираат

Во цената е вклучено:
- WI-FI, џакузи, користење на базен, парна бања, сауна, детска игротека, паркинг, транспорт до ски гондолата.

Во цената НЕ е вклучено:
- Туристичка такса за престој  1 € возрасен и деца 2-12г. на ден. 
- Доплата за полупансион 11€, деца 6-12г 6€,
- Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 98€ / возрасен, 49€/ дете дете (6-12 г)
- Доплата за Божиќна вечера ( не задолжителна ) 18€ / возрсен , 9€ / дете (6-12 г)

Максимален број на лица:  DBL (2+0),  App 1 спална ( 2+1 ), APP 2 спални (4+1), APP 3 спални (6+1). DBL и  APP DELUXE се наоѓаат во главна зграда, а DBL и  APP STANDARD  се наоѓаат во споредна зграда (без топла врска).

Минимум престој 5 ноќевања во периодот 28.12.2019-01.01.2020

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.