НОВА ГОДИНА СОФИЈА 2020

НОВА ГОДИНА СОФИЈА 2020

Хотел ФЕСТА СОФИА 4*

 

Хотелот на локација која овозможува брз пристап до центарот на Софија, како и до Музејот на национална историјаБојанската црква која датира од 1259 година која е под заштита на УНЕСКО и националниот парк Витоша. Хотелот располага со соби кој се модерно и стилски уредени и сите имаат поглед кон градот или кон планината Витоша. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет. Виски барот во хотелот е идеално место за ноќни забави и дружења.

30.12.2019 (понеделник)

Поаѓање од Кавадарци за Софија во 05:00.  Патување со попатни паузи. Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел. Можност за организирана предновогодишна забава во Ноќевање.

 

31.01.2019 (вторник)

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки или организирана посета на IKEA и RING MALL. Дочек на Новата Година на плоштад или во некоја дискотека или механа (факултативно)

 

01.01.2020 (среда)

Појадок. Организирана посета на PARADISE CENTER, или THE MALL, во зависност од работното време. Во 17:00 часот поаѓање за Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

Цена на аранжманот :  80 евра / 4.960 ден

 

Цената е по лице за пакет аранжман и вклучува:

Превоз со високо туристички автобус

2 ноќевања со појадок во хотел ФЕСТА СОФИА 4*=-www.festahotels.com/en/hotels/festasofia

Разглед на градотсо локален водич

Организирана посета на PARADISE CENTER IKEA иRING MАLL

– Придружник и организација на патувањето

 

Организиран превоз од Кавадарци Неготино, Велес,Скопје

Цената не вклучува:

Патничко осигурување

Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања

Предновогодишна забава во механа

Дочек на Нова Година во Дискотека

 

Напомена:

  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

  • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници

  • Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање

  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

  • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето