НОВА ГОДИНА ВО СОЛУН 2020

30.12.2019 (Понеделник) ШТИП - СКОПЈЕ - СОЛУН

Поаѓање од Штип (пред Нова Пошта) / Скопје (Хотел ВИП) во 04:00 часот.Патувањето продолжува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во пладневните часови.Слободно време за индивидуални активности и можност за шопинг или уживање во неодоливото вкусно кафе комбинирано прекрасниот морски поглед кое во секое годишно време не остава без здив. Во попладневните часови поаѓање кон хотелот и сместување.Ноќевање.

 

31.12.2018 (Вторник) СОЛУН – КОСМОС

Појадок. После појадокот заминување кон Космос.Можност за шопинг и индивидуални активности.Во договореното време заминување кон хотелот. Одмор и припреми за Дочек на Новогодишната ноќ.Во вечерните часови заминување кон центарот на Солун. ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА на плоштад или таверна(факултативно) . Во договореното време враќање во хотелот.Ноќевање.

 

01.01.2020 (Среда) СОЛУН – СКОПЈЕ – ШТИП

Појадок. Напуштање на хотелот и слободно време за прошетка во Солун.Факултативно крстарење со брод по Термаискиот залив. Во договореното време заминување кон Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

  • Автобуски превоз на релација Скопје – Солун –  Скопје;
  • 2 ноќевања со појадок во Хотел 3* во Солун;
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето
  • Трансфер од Штип и Куманово

 

 

Цена за уплата до 20 Ноеммври: 75 € / 5.300 ден

 

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 95 € / 5.900 ден