ХАНИОТИ - ГРАНДОТЕЛ 4*

Грандотел 4* - Ханиоти  е модерен ресорт за одмор и релаксација. Лоциран е на самото крајбрежје на Егејско море во Ханиоти со сопствена плажа.

 Хотелот располага со надворешен базен, дво-, тро- и четворо креветни  комфорни соби и апартмани со светол  модерен декор и елегантен функционален мебел. Хотелот располага со ресторан , 2 бара, ТВ салон, паркинг, интернет, менувачница, фитнес,пинг-понг.

 

Тип на Соба

 

 

25.04 - 31.05

 

01.10 - 15.10

 

01.06 - 15.06

 

16.09 - 30.09

 

16.06 - 30.06

 

26.08 - 15.09

 

01.07-15.07

 

 

16.07 - 25.08

Стандардна соба

ПП- цените во табелата се по соба на ден со ПОЈАДОК и ВЕЧЕРА

2 возрасни

1НОЌ

78€

114€

145€

205€

223€

2+1 дете (2-11,99)

1НОЌ

78€

114€

145€

205€

223€

2+2деца (2-11,99)

1НОЌ

92€

137€

174€

240€

263€

3 возрасни

1НОЌ

112€

162€

207€

293€

320€

Стандардна соба

АЛЛ - цените во табелата се по соба на ден на база СЕ ВКЛУЧЕНО

2 возрасни

1НОЌ

106€

145€

182€

246€

270€

2+1 дете (2-12)

1НОЌ

113€

153€

191€

257€

281€

2+2 деца (2-12)

1НОЌ

135€

184€

229€

302€

333€

3 возрасни

1НОЌ

153€

209€

262€

355€

389€

Цените за апартман, suite , еднокреветна соба и еднокреветна соба + 1 дете до 12 г. се по соба / сместувачки капацитет на ден со појадок и вечера

Еднокреветна соба

ПП

68€

97€

123€

174€

199€

1 возр. + 1 дете (0-11,99)

ПП

76€

106€

133€

183€

207€

Апартман ( 4 лица)

ПП

162€

211€

248€

333€

360€

Suite (2+2деца)

ПП

118€

167€

217€

305€

335€

НАПОМЕНА: Минимум 5 ноќи престој во период од 01.06 до 31.08

 

 

* Премиум полупансион - појадок и вечера со вклучени безалкохолни пијалоци за времена оброците: кафе, чај, сокови.

 

* Користење на 2 лежалки и чадор на плажа - 7 евра за гостите кои користат полупансион, а истите се бесплатни за гостите кои користат  АLL INCLUSIVE

* Прво дете до 11,99 години бесплатно

 

За соба со поглед на море се доплаќа

- Директен поглед на море - 25€ по ноќевање по соба

- Страничен поглед на море - 15€ по ноќевање по соба

 

Плаќањето се врши во денари по курс 62 мкд. Резервацијата е валидна со уплата од 30% од износот на аранжманот.

Целосна уплата на аранжманот е 7 дена пред тргнување.