ХОТЕЛ МОНА

Хотел Мона се наоѓа во срцето на Златибор и е во близина на сите туристички содржини. Хотелот располага со 14 двокреветни соби и 14 дополнителни соби кои се споени со врата и по потреба може да бидат 7 апартмани или 14 двокреветни соби. Секоја соба е опремена со ТВ, сеф, мини бар, фен, телефон, телефон и интернет конекција.

Во хотелот гостите имаат можност гостите бесплатно да користат базен, фитнес, сауна, парна бања, соба за релаксација, како и можност за користење третмани на лице, тело и масажи кои дополнително се наплаќаат.

 

 

 

за период 2019, Февруари 18ти - Јули 14ти

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ЗА НОЌЕВАЊЕ&ПОЈАДОК НА ДЕН

SINGLE STANDARD СОБА

72 EUR

SINGLE FAMILY СОБА

82 EUR

SINGLE SUPERIOR СОБА

92 EUR

DOUBLE STANDARD СОБА

44 EUR

DOUBLE FAMILY СОБА

52 EUR

DOUBLE SUPERIOR СОБА

58 EUR

ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО 

26EUR

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ЗА НОЌЕВАЊЕ&ПОЈАДОК НА ДЕН ВО АПАРТМАН

SINGLE CLASSIC APARTMENT

158 EUR

SINGLE MONA APARTMENT

207 EUR

DOUBLE CLASSIC APARTMENT

92 EUR

DOUBLE MONA APARTMENT

118 EUR

ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО

26 EUR

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ

ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА

8 EUR

ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА ЗА ДЕЦА 2-12

4 EUR

ДОПЛАТА ЗА WELLNESS ЦЕНТАР 

/


ПРАВИЛА И УСЛОВИ
o Ручекот и вечерата се сервираат на шведска маса ако има повеќе од 30 гости. Во спротивно, гостите бираат од сет-мени.
o Туристичката такса е 1 Eur по лице, и осигурување 0.2 Eur по лице на ден и тие не се вклучени во цената
o Деца помали од 7 години не плаќаат за сместување, сместени со двајца возрасни; од 7 до 12 години плаќаат 12 Евра за ноќевање со појадок – сместени со двајца возрасни. Родителот треба да прикаже здравствена книшка за детето.
o Миленичиња се дозволени според правилата на хотелот.

Специјални услови
За престој од 4 ноќи или повеќе, се одобрува попуст од 10%. Лица постари од 60 години добиваат 20% попуст за престој од 4 ноќи или повеќе. Попустите не се комбинираат со останати попусти.
Early booking: за резервации платени 50% до Април 15ти 2017, се одобрува попуст од 20% за период на престој од Јуни 25ти до Септември 17ти за минимум 4 ноќи престој.
Хотелот ги задржува правата за промена на цените.

Почитувани гости,

Ние знаеме дека никој не сака да го напушти неговите миленик дома и затоа нас би ни било драго да ги угостиме домашните миленици.

За сите гости на хотелот да бидат среќни и задоволни со услугата, имаме воспоставено правила и однесувањања кој треба да се почитуваат.

  • ✔ за вашите миленици не плаќате ништо, треба да ги обезбедите со храна
  • ✔ Максимум 2 миленици до 10кг може да останат во соба
  • ✔ тип на миленичиња е ограничен од страна на домашните животни, како што се кучиња и мачки , но за други животни, Ве молиме испратете го вашето барање
  • ✔ милениците мора да биде со вас во секое време или во кафез
  • ✔ со миленици не е дозволено во ресторанот, и игротеката за деца
  • ✔ Вашата соба ќе се чисти секојдневно, ако вашиот миленик е со вас или во кафез,
  • ✔ Гостите се должни да чиста за својот миленик како внатре така и надвор
  • ✔ Ако миленичињата направат некоја штета, сопственикот е должен да ја плати штетата
  • ✔ Ако кучето е агресивно, им смета на другите гости , хотел го задржува правото во секое време на гостинот да му соопшти да го напушти хотелот.