Вила Луна

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.

Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.

*Климата е вклучена во цената

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

Цени за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања
термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 1/6 апартман
28.05 – 04.06 7 60 71 83 107
04.06 – 11.06 7 83 95 107 155
11.06 – 18.06 7 164 175 186 241
18.06 – 25.06 7 186 197 219 274
25.06 – 02.07 7 208 219 230 307
02.07 – 09.07 7 252 263 285 351
09.07 – 16.07 7 296 307 329 406
16.07 – 23.07 7 296 307 329 406
23.07 – 30.07 7 296 307 329 406
30.07 – 06.08 7 296 307 329 406
06.08 – 13.08 7 296 307 329 406
13.08 – 20.08 7 296 307 329 406
20.08 – 27.08 7 285 296 318 384
27.08 – 03.09 7 252 263 285 351
03.09 – 10.09 7 164 175 197 230
10.09 – 17.09 7 142 153 164 186
17.09 – 24.09 7 107 119 131 143
24.09 – 01.10 7 71 83 95 119

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија: 

Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола

Скопје-Валона- 45 €

Скопје-Саранда – 55€

Скопје-Ксамил- 55 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil)

Битола-Валона- 40 €

Битола-Саранда – 50€

Битола-Ксамил- 50 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Охрид -Валона- 30 €

Охрид -Саранда – 40€

Охрид -Ксамил- 40 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)

23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер

23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер

00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер

01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер

02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер

03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер

03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

GPS:39°46’01.3″N 19°59’53.4″E